5.3.2 Vytáčení

Záložka Tlačítka rychlé volby

Na této stránce lze přiřadit tlačítkům zrychlené volby uživatele zadaného v seznamu uživatelů na stránce AdresářUživatelé. Ve výchozím stavu jsou všechna dostupná tlačítka interkomu navázána na uživatele v seznamu. Pokud tlačítko není přiřazeno žádnému uživateli, pak je lze stále využít např. v automatizaci nebo pro sepnutí spínače. U modelu 2N IP Base je nutné nejprve vybrat počet tlačítek v menu Hardware > Rozšiřující moduly.

  • Vymazat přiřazení tlačítek – vymaže všechna přiřazení tlačítek k uživatelům. 

Zobrazuje seznam všech potenciálně dostupný tlačítek na interkomu. Seznam obsahuje tlačítka včetně těch, které nejsou fyzicky v interkomu přítomny. Na některých modelech (2N IP Vario2N IP Verso) je seznam tlačítek rozdělen do skupin po 8 příp. 5 tlačítek odpovídajících rozšiřujícím tlačítkovým modulům. Do editačního pole lze přidat uživatele pomocí ikony , jeho označením a potvrzením tlačítkem přidat. Požadovaného uživatele lze také vyhledat v seznamu pomocí fulltextového pole podle jména. Jedno tlačítko rychlé volby může sdílet více uživatelů zároveň. Otestovat nastavené tlačítko rychlé volby lze pomocí ikony  . Po stisku tlačítka se zobrazí dialogové okno s podrobnými informacemi probíhajícího hovoru (účastník, směr hovoru, stav, důvod a čas poslední události).


Poznámka

  • K tlačítku rychlé volby lze navázat až 16 uživatelů.
  • Celkový maximální počet současně volaných čísel je 16, což může nastat při současně použitém skupinovém volání a nastavení více volaných čísel na jednom tlačítku rychlé volby.

Záložka Adresář displeje

Na této záložce se konfiguruje strukturovaný seznam uživatelů zobrazovaný na displeji. Seznam lze rozdělit do prakticky libovolného počtu skupin a do každé ze skupin lze vložit libovolný počet uživatelů z adresáře. Do jedné skupiny nelze vložit jednoho uživatele vícekrát, ale každý z uživatelů adresáře se může nacházet ve více skupinách současně.

  • – Umožňuje volit zobrazení kořenové složky adresáře na domovské obrazovce zařízení. Je možno volit zobrazení v kartách (s větším obrázkem) nebo zobrazení klasického položkového seznamu (zobrazení obrázků v položkovém seznamu se potom řídí nastavením Zobrazit obrázky). Nastavení se projeví, až když uživatel přejde do jiné části grafického rozhraní (například do Vyhledávání).

V levé části stránky se zobrazují vytvořené složky a samostatní uživatelé. Novou složku lze přidat pomocí tlačítka. Adresář je možné odstranit tlačítkem včetně vložených uživatelů a skupin. Již vytvořenou skupinu lze přejmenovat stiskem tlačítka . Přesun uživatele z hlavního stromu adresáře do složky se provádí pomocí ikony

V pravé části stránky se zobrazují uživatelé vložení do aktuálně vybrané skupiny. Pomocí tlačítkalze do skupiny přidat uživatele, ale zároveň zůstane v hlavním stromu adresáře. Pro zvýraznění první položky ve skupině na displeji slouží tlačítko. Uživatele lze odstranit stiskem tlačítka 

Skupiny a uživatelé jsou na displeji řazeni podle abecedy. Pořadí skupin a uživatelů lze upřesnit přiřazením priority pomocí stisknutí ikony . Položky adresáře mají 8 možných priorit. Priorita 1  umístí položku na začátek seznamu, žádná priorita ji umístí na konec seznamu. Pokud existuje více položek se stejnou prioritou, jsou seskupeny a seřazeny podle abecedy.

Upozornění

  • Změny nastavení v adresáři je vždy potřeba uložit.
  • Změny v nastavení (zobrazení fotografií, kořenové složky, obsahu atd.) se na displeji projeví až po přechodu do menu vyhledávání nebo vytáčení.