1.1 Oživení ústředny v krocích

Co je potřeba?

K oživení a konfiguraci telekomunikačního systému 2N® NetStar SW je potřeba samotný systém a k němu do sítě připojený počítač s podporovaným operačním systémem Windows. 

Krok 1: Určení lokalizace

Prvním krokem konfigurace systému Netstar SW je určení lokalizace. V tomto kroku můžete nastavovat parametry zobrazené na obrázku dole a blíže popsané v menu 4.3 Lokalizace. Dále zde můžete definovat vlastní jazykový balíček, který obsahuje vámi preferované texty a progres tóny. V systému jsou vždy již instalovány balíčky pro český a anglický jazyk.

Pohled na průvodce oživením ve fázi stanovení lokalizace

Krok 2: Nastavení času

V tomto kroku průvodce umožňuje nastavit čas, datum a časové pásmo. Lze zde také definovat NTP server pro automatickou synchronizaci času.

Pohled na průvodce oživením ve fázi nastavení času

Krok 3: Vytvoření skupin, uživatelů a stanic

V tomto kroku průvodce umožňuje automatické vygenerování skupiny a jejích uživatelů a stanic. Generované stanice jsou typu SIP, které představují stanice pro připojení VoIPových terminálů podporujících signalizaci SIP. Pro stanice lze stanovit číslo první vytvářené stanice a jejich počet (každé další číslo je o jedničku větší).

Pokud nechcete stanice generovat automaticky, umožňuje průvodce také importovat podnikovou strukturu z připraveného souboru ve formátu xml nebo csv. Tímto způsobem můžete vytvořit relativně složitou podnikovou strukturu včetně loginů uživatelů a většího počtu stanic konkrétních uživatelů.

Tato sekce je doplněna o tři funkce, z nichž první dvě se využívají při opakovaném spuštění průvodce.

  • Přidat nové a odebrat smazané – současná struktura stanic je porovnána se zvoleným souborem. Nové stanice jsou přidány a stanice, které se vyskytují v systému, ale nejsou definovány v souboru, jsou z konfigurace odebrány.
  • Jen přidat nové – současná struktura stanic je porovnána se zvoleným souborem a jsou pouze přidány nové stanice. Neaktuální stanice jsou v konfiguraci ponechány.
  • Náhodně přiřadit porty – volbou lze aktivovat náhodné přiřazení stanic k přenašečům.

Pokud v této fázi nechcete ani automaticky generovat stanice ani importovat předpřipravenou podnikovou strukturu, můžete přejít k dalšímu kroku konfigurace přes tlačítko Další při zvolené volbě Nic nezakládat.

Krok 4: Nastavení pro Assistant

Tento krok konfigurace obsahuje pouze dvě funkce s následujícím významem:

  • Spustit web server – spouští interní webový server systému, ke kterému se lze přihlásit z webového prohlížeče po zadání IP adresy systému.
  • Vygenerovat defaultní loginy – vygeneruje loginy pro uživatele založené v předchozím kroku. Pomocí těchto loginů se můžete přihlašovat jako uživatelé k webovému serveru.

Krok 5: Nastavení SIP domény

Tento krok umožňuje definovat konkrétní SIPovou doménu. Pokud není volba zaškrtnuta, je jako doména použita IP adresa NetStar SW.

Krok 6: Vytvoření routerů

Posledním krokem průvodce je vytváření routerů systému. Routery jsou objekty, díky nimž lze směrovat hovory systémem z jednoho portu na druhý. Průvodce nabízí několik defaultních (předdefinovaných výchozích) sad routerů, které postačí pro základní směrování hovorů. Máte-li na směrování hovorů nějaké speciální požadavky, je samozřejmě možné vytvořené routery dále konfigurovat a doplňovat o nové. Vytvářené routery jsou také automaticky naplněny službami, stanicemi či uživateli a jsou mezi nimi vytvořeny základní vazby.

Volba Přidat routery pro hlasovou poštu vytvoří routery a další objekty (DISA provolby a hlášky) pro uživatelské procházení hlasové schránky.

Krok 7: Uložení nastavení

V průběhu Wizardu nejsou změny automaticky ukládány do systému. Pro zachování nastavení je nutné po ukončení Wizardu uložit provedené změny pomocí tlačítka Uložit. Pokud nebudete chtít nastavení použít, stačí využít tlačítka Undo a veškeré změny tak zrušit.