2.1 Popis výrobku

2N® SingleTalk (dále jen ST) je principiálně hlasitý telefon. Je vybaven mikrofonem, reproduktorem, dále obsahuje svorky pro připojení telefonní linky, tlačítka ALARM, prosvětlených piktogramů (stavy zařízení dle normy) a vstup CANCEL (nepovinný signál otevření dveří kabiny).

ST je dodáván ve dvou různých designech. Univerzální provedení je určeno pro montáž za panel výtahu, který je připraven pro montáž (obsahuje otvory podle výkresu, viz montáž). Provedení Kompakt je vybaveno vlastním kovovým krytem a je určeno pro rychlou instalaci bez jakékoli přípravy.

Obsluha

Aktivace tlačítkem ALARM. Ihned se rozsvítí piktogram "čekejte", po navázání komunikace se rozsvítí piktogram "spojení navázáno".

Univerzální provedení

Deska s elektronikou je uložena mezi montážní panel a kryt potištěný instrukcemi (viz obr.). Celkové rozměry jsou 65×130×24 mm. Reproduktor a mikrofon je připevněn na panelu. Na levé straně jsou základní svorky (nasouvací). Na pravé straně jsou osazeny přídavné moduly (blokování výtahu, spínače).

Rozšiřující modul 913647 je pod krytem (nemá žádné svorky). Pro připojení indukční cívky (pro nedoslýchavé) a indikačních LED jsou určeny malé konektory v dolní části. K tomuto výrobku se běžně připojují prosvětlené piktogramy (lze i žárovkové). Piktogramy, stejně jako tlačítko ALARM, nejsou součástí dodávky (jedná se o designové prvky výtahu).

Provedení Kompakt

Toto provedení je vybaveno odolným kovovým krytem o rozměrech 100×185×16 mm. Vestavěné tlačítko ALARM je po stranách vybaveno plastickým piktogramem (zvonek) ve žluté barvě a nápisem ALARM pro nevidomé. Prosvětlené piktogramy i indukční cívka pro nedoslýchavé jsou v prostoru okénka (nerozbitné sklo). Také mikrofon i reproduktor je chráněn proti vandalismu. Výrobek lze namontovat tak, že šrouby nejsou z prostoru kabiny viditelné.

Upozornění

  • Provedení Kompakt neobsahuje modul pro zablokování funkčnosti výtahu při poruše telefonní linky. Tento modul lze připojit na telefonní linku paralelně, například přímo ve strojovně výtahu.