4.3.1 Řešení problémů

Otázka: Aplikace nevidí žádná zařízení v režimu LAN.

  • Odpověď: Zkontrolujte, že jste skutečně připojeni do stejné LAN sítě, ve které se nachází ostatní zařízení. Pokud jste opravdu ve stejné síti, pak zkontrolujte nastavení dalších zařízení, zejména heslo zadané u položky 2N® IP Group Authentication. Tato hesla se musí shodovat u všech zařízení, která chcete mít v seznamu v aplikaci.

Otázka: Aplikace vidí 2N IP interkom na LAN síti, ale nedá se na ni zavolat.

  • Odpověď: Zkontrolujte, jestli 2N IP interkom nemá nastavené automatické odmítání příchozích hovorů. Toto nastavení je k dispozici ve webovém rozhraní jednotky, v sekci Služby / Telefon / záložka Hovory. Zde musí být nastaven automatický příjem hovorů na lince SIP 1.

Otázka: Kvalita videa v aplikaci je nízká nebo je video trhané.

  • Odpověď: Pokud nejste spokojeni s kvalitou videa, nastavte váš  2N IP interkom na odesílání videa při vyšším bitrate a ve větším rozlišení. Pokud je video přenos trhaný nebo dochází k artefaktům, je vaše LAN síť nejspíše příliš zatížená provozem. Zkuste vyhradit větší šířku pásma pro VoIP komunikaci na vašem routeru, případně si pořiďte router, který podporuje nejnovější Wi-Fi standardy (802.11n / 802.11ac). Funkce při standardu 802.11g nemusí být ideální.

Pokud vaše otázky nebyly zodpovězeny zde, prosím pokračujte na následující odkaz:

Nejčastěji řešené problémy najdete na stránkách faq.2n.cz.

Pokud jste registrovaný partner nebo distributor 2N, můžete též využít portál technické podpory support.2n.cz